Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

Birim Alış Satış
ABD DOLARI 4.8365 ₺ 4.8452 ₺
EURO 5.6714 ₺ 5.6816 ₺
BULGAR LEVASI 2.8835 ₺ 2.9213 ₺
booked.net

DİKEN ÜSTÜNDE

SİZİN KÖŞENİZ
Toplumumuzda bir deyim vardır; ‘Diken üstünde gibiyim’ diye. Bu deyim kişinin huzursuz, her an kendisi ile ilgili bir şeylerin olacağını beklemenin kısaltılmış söylemidir. Bilirsiniz sağlıktan sonra insan için en önemli ikinci bir husus huzurdur. Eğer huzursuz iseniz ne yaptığınız iş sizi mutlu eder, ne de aldığınız kararlar sizi rahatlatır.
İşte bu günlerde o sıkıntıyı yaşıyor AK Parti teşkilatı yönetim mensuplarının bir bölümü. Bunlara ister ‘FETÖ’cü ister ‘BYLOCK’cu ister de ‘metal yorgunları’ deyin.
6 büyükşehir belediye başkanının isimleri ortaya çıktı. Sayın Kadir Topbaş ile başlandı. Topbaş FETÖ’cü damadından dolayı sözde bir kırmızı çizik yedi daha önce. Tutuklanması, salıverilmesi çok tartışıldı kamuoyunda. Topbaş’ın FETÖ’cülüktan istifa ettirildiğini söylesek buna kamuoyu pek itibar etmeyecek. Çünkü FETÖ örgütü bu iktidarla birlikte büyüdü. Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu “AK Parti’nin yüzde 60’ı FETÖ’cü. Onların iktidarları döneminde birlikte ne kadar can ciğer olduklarını gösteren yüz binlerce fotoğraf, video, manşet, manşet yazılar, belgeler var” iddiasında bulundu. Fethullah Gülen Hocaefendi dedikleri zat-ı muhterem meğerse o ülkemizin geleceği için sinsi bir yılanmış. AK Parti de iktidarda kalmak için tüm isteklerine ‘evet’ demiş.
Bunlar çok yazıldı söylendi; Biz dilerseniz dönelim diken üstünde durmaya. Altı büyükşehir belediye başkanlarının ismi istifaları istendi diye çıktı piyasaysa. Bunlar içerisinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’nin ismi ve fotoğrafı da yer aldı. Sayın Altepe ile ilgili sosyal medyada başarısızlıklarını sıralayan birçok yazılar ve yorumlar yer alıyordu uzun bir süredir. Su şehri Bursa’da en pahalı suyu içiyoruz. Sıkıntılı ulaşımda bir üstüne binen zamlar. Bursa’nın kalbine dikilen hançer TOKİ konutları, belediyeye ait şirketlerde çalışacak insan alınması Altepe’nin iki dudağı arasında olduğu ilk akla gelenler. Acaba bunlar yeterli mi kendisinin istifası istendiği veya istenmesi için. Yoksa bu çıkış söz konusu başkanlara Erdoğan tarafından bir uyarı mı? Kılıçdaroğlu iki ana sebep gösteriyor bunların görevden alınması için. FETÖ’cülük veya yolsuzluk diyor ve ekliyor; “Seçimle gelen seçimle gitmeli bu iki unsurun kapsamına girmiyorlarsa.”
 FETÖ’cülüğü yukarıda anlattık. Partide insan kalmaması gerekiyor. Bu söylentilerle ilgili tek kişiye soruluyor; İstifaları istendi mi diye; Şu anda böyle bir şey yok; Ancak bu istenmeyecek anlamına gelmez. Biz 2019 seçimlerine kadar değişim, dönüşümü gerçekleştirmemiz lazım.
 
Önümüzdeki günlerde bu zatı muhteremler daha fazla diken üzerinde durmamak için, çünkü diken durdukça batar, şu beyanatlarla istifalarını verecekler. Ülkemin, ilimin, partimin geleceği için belediye başkanlığı görevimden istifaya hazırım, kelimelerini içeren açıklama karşımıza çıkarsa şaşırmayın! Bu da benim kehanetim.

Zülkef YEŞİLBAHÇE
Kent Gazetesi
 

YORUM BIRAKIN