Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

Birim Alış Satış
ABD DOLARI 5.8253 ₺ 5.8358 ₺
EURO 6.5519 ₺ 6.5637 ₺
BULGAR LEVASI 3.3311 ₺ 3.3747 ₺
booked.net

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN BURSA ZİYARETİ

15 Eylül 2015 Cumartesi günü Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu,Bursa milletvekillerimiz ve Genel Başkan Yardımcılarımız Orhan Sarıbal ile Lale Karabıyık’ın eşliğinde Bursa’daydı. Genel Başkanımızın programında İznik,Orhangazi ve Gemlik ilçe ziyaretleri vardı.Günün akşamında da Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’in kızı Side Bozbey’in düğün törenine katılacaktı.
Genel Başkanımız Sn.Kılıçdaroğlu;il,ilçe başkanlarımız,belediye başkanlarımız,milletvekillerimiz,parti örgütlerimiz tarafından İznik Derbent girişinde karşılandı.
İlk olarak İznik İlçe Başkanı Asiye Çalışkan’ın sahibi olduğu Mavi Çini Atölyesini gezen Kılıçdaroğlu İznik çinisinin yapım aşamaları hakkında bilgi alarak atölyeyi gezdi.
Genel Başkanımız daha sonra Eleia Otel’de STK temsilcileri, muhtarlar, kanaat önderleri ile bir araya geldi.Otele gelişi sırasında ve otelde bekleyen partililer,çevrede bulunan vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Sn.Kılıçdaroğlu, “Bu coğrafya ranta teslim edilirse hepimiz kaybederiz” dedi. Bu yeşilliğin,güzelliğin,zeytinliklerin korunması gerektiğini söyledi.İznik’in tarihi öneminden bahsetti.
Ekonomi ve gittikçe derinleşen ekonomik krize de değinen Sn. Kılıçdaroğlu,mazotun,gübrenin,diğer tüm girdilerin arttığından bahsederek herkesin olduğu gibi çiftçinin de zor günler geçirdiğini söyledi.
Eleia Otel’deki toplantının ardından Sn.Kılıçdaroğlu,Atatürk’ün İznik’e geldiğinde bir süre dinlendiği belediye çay bahçesinde vatandaşla bir araya geldi,sohbet etti.Genel Başkanımıza burada ilgi hayli fazlaydı.
İkinci durağımız Orhangazi Yeniköy oldu.Burada da yoğun ilgi ile karşılanan Sn.Kılıçdaroğlu köy kahvesinde oturarak vatandaşlarla sohbet etti,dertlerini dinleyerek bilgiler aldı,köy halkına hitaben konuşma yaptı.
Günün üçüncü durağı olan Gemlik’te,kordon boyundaki bir çay bahçesinde vatandaşla bir araya gelen Sn.Kılıçdaroğlu yoğun ilgi nedeniyle çay bahçesine giriş-çıkışlarda sıkıntı yaşadı.Gemlik’teki teveccüh gerçekten muhteşemdi. Çay bahçesine giremeyen Gemlik halkı,Genel Başkanımız’a ulaşabilmek için dışarıda beklemek zorunda kaldı.Burada halka hitaben yaptığı konuşmada “Gemlik Belediyesi”ne talip olduğumuzu vurguladı. Bu manzara sanırım en fazla Gemlik Belediye Başkan adaylığı kesinleşen Mehmet Uğur Sertaslan’ı memnun etmiştir. Tabii ki parti örgütü olarak bizler de Gemlik merkezden memnun ayrıldık.
Daha sonra sırasıyla Gemlik köylerinden Katırlı,Hamidiye ve Feyziye ziyaret edildi.Ziyaret edilen bu köylerde Sn.Kılıçdaroğlu halkla bir araya geldi,çaylarını içerek problemlerini ve taleplerini dinledi.
Gemlik’teki son durağımız Umurbey’de bulunan 3.Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’a ait anıt mezardı.Umurbey’de bulunan anıt mezara çiçek bırakan Sn.Kılıçdaroğlu halkla selamlaşarak Bursa’ya,Side Bozbey’in düğününe katılmak üzere yola çıktı.
Sonuç mu? Programdan biz partiler gibi sanıyorum Sn.Kılıçdaroğlu da memnun kalmıştır.Genel Başkanımız gittiği her yerde yoğun ilgi gördü.
Memnun olan diğer bir taraf da ziyaret ettiğimiz Gemlik köylerindeki vatandaştı sanırım.Belki de köylerini ilk defa bir partinin genel başkanı ziyaret ediyordu.Programda emeği geçen il ve ilçe başkanları ile yönetimlerini,örgütlerini tebrik ediyorum.
Ercan ÇARIKÇI

Bekle, sabret…
Çözemediğin düğümü kesmeyi öğrendiğinde olgunlaşacaksın.
Lao Tzu

YORUM BIRAKIN