Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

Birim Alış Satış
ABD DOLARI 5.6316 ₺ 5.6417 ₺
EURO 6.3340 ₺ 6.3454 ₺
BULGAR LEVASI 3.2203 ₺ 3.2625 ₺
booked.net

"Bursa 17. Kitap Fuarı" Başladı

BURSA
TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle düzenlenen "Bursa 17. Kitap Fuarı" başladı.
TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki  fuarın açılışı, protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek yapıldı.
Açılışa TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu beraberindeki kalabalık bir heyetle katıldı. Çavuşoğlu burada  yaptığı açıklamada, Bursa'nın fuarcılık ve kitap fuarı konusunda son dönemde büyük bir ivme yakaladığını, ifade ederek  ,  "Kitabın sayfasının içine dalmak, üzerine yazmak, altını çizmek gerçekten insana başka bir lezzet veriyor ve apayrı bir dünyaya götürüyor bizleri. Onun için fuarı çok önemli ve değerli görüyorum. Hayırlı olsun. İnşallah çok başarılı bir fuar gerçekleşir." dedi.
TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü de 17 yıldır devam eden bu fuarın her sene büyüdüğünü vurguladı.
Fuara Türkiye'den 365 yayınevinin katıldığını belirten Ersözlü, "100'e yakın etkinlik var ve 600'e yakın Türkiye'nin en önemli yazarları, eleştirmenleri ve sanatçıları Bursa'da olacak." diye konuştu.
En az 250 bin ziyaretçiyi ağırlayacaklarını tahmin ettiklerini aktaran Ersözlü, burada yapılan alışverişlerin de sektöre olumlu katkı sağlayacağını umduklarını sözlerine ekledi.Fuar 17 Mart Pazar günü sona erecek.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, takım elbise

 

YORUM BIRAKIN