Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İskeçe Türk Birliği (İTB) genel kurulu 14 Nisan Pazar günü İskeçe Türk Birliği lokalinde yapıldı. Genel kurulda İTB yönetim ve denetim kurulu seçimler yapıldı.

İTB genel kurulu, divan başkanlığının belirlenmesiyle başladı. Genel kurulda divan başkanlığına Hasan Boşnak seçilirken, yazmanlığa ise Merve Kara ve Binnur Osmanoğlu getirildi. Genel kurulda toplam 411 oy kullanıldı.

İskeçe Türk Birliği'nin vefat eden yöneticileri, Batı Trakya Türk Azınlığı'nın liderleri için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Divan başkanlığının oluşturulmasından sonra selamlama konuşmalarına geçildi. Bu bölümde Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, İskeçe Milletvekili Burhan Baran, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt ve İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa birer konuşma yaptı.

Daha sonra ise İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu faaliyet raporunu okudu ve bir yıl içinde yapılan faaliyetleri anlattı. Batı Trakya Türklerinin güncel sorunlarına da değinen Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği'nin sürdürdüğü hak arama mücadelesi hakkında bilgi verdi.

İskeçe Türk Birliği'nin 97. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirten Ahmetoğlu, derneğin doğum gününün, genel kurul tarihine denk geldiğini söyledi. Ahmetoğlu, anavatan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'nın İTB'nin 97. kuruluş yıldönümünü sosyal medya hesaplarından özel bir mesajla kutladığını ifade ederek, kutlama mesajı için teşekkür etti.

Eleştiriler ve Öneriler Bölümünde ise İTB avukatlarından Ahmet Kara, Fikri İhtiyar ve Murat Sebahattinoğlu konuşma yaptılar.

Denetim Kurulu adına Murat Sebahattinoğlu'nun denetim raporunu okumasının ardından eski yönetimin ibra edilmesi aşamasına geçildi ve yönetim kurulu aklandı. Ardından yeni yönetim ve denetim kurulu adayları belirlenerek oy verme işlemine geçildi. Oy verme işlemi saat 17:30'a kadar devam etti ve seçimlerde 411 üye oy kullandı. İTB Yönetim ve Denetim Kurulu üye adaylarının (alfabetik sırayla) aldığı oylar şöyle oldu:

YÖNETİM KURULU ADAYLARI
1- Aydın CAMBAZ - 238 oy
2- Barış OSMANOĞLU- 194 oy
3- İpek SALİHOĞLU - 199 oy
4- İsmet TÜCCAR - 283 oy
5- Ozan AHMETOĞLU - 351 oy
6- Seher AHMET - 172 oy
7- Zeynur BARGAN - 176 oy

DENETİM KURULU ADAYLARI
1. Hüsniye ARABACIOĞLU - 219 oy
2. Levent İMAM - 230 oy
3. Murat SEBAHATTİNOĞLU - 236 oy

Kaynak: www.iskeceturkbirligi.org

  

YORUM BIRAKIN