Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

Bursaspor Bulgaristan’da şampiyon oldu

Bulgaristan Ruscuk'ta 8 takımın katıldığı turnuvada mutlu sona ulaşan Bursaspor U12 takımı futbolcuları, şampiyonluğu timsah yürüyüşü yaparak kutladı.Bir 6 kişi, spor ekipmanı ve yazı görseli olabilir

Bursaspor U12 takımı, Bulgaristan’ın Rusçuk kentinde düzenlenen Northern Star turnuvasında Steaua Bükreş’i 2-0 geriye düştüğü ve normal süresi 2-2 sona eren maçta penaltı atışları sonucunda mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

A Grubu’nu 9 puanla lider bitiren yeşil beyazlılar, Bükreş’ten önce de Levski Sofya’yı 2-1, FC Dunav’ı ise 5-1 mağlup etmeyi başarmıştı.

KUPAYI ALDILAR

8 takımın katıldığı organizasyonda mutlu sona ulaşan genç Timsahlar, final maçının ardından düzenlenen törenle kupasını alıp şampiyonluğun keyfini doyasıya yaşarken, timsah yürüyüşü yaparak sevincini ikiye katladı.

Bursaspor Amatör Branşlar ve Futbol Okullarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Beyhan Çalışkan ile Futbol Okulları Koordinatörü Yılmaz Burul da yaşanan şampiyonluktan dolayı emeği geçen tüm antrenörleri ve genç sporcuları tebrik etti.

https://www.olay.com.tr

 

YORUM BIRAKIN