Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

HÖH Kırcaali Heyeti Bursa'da Ziyaretlerde Bulundu

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murad, Kırcaali Belediye Başkanı Erol Mümün, Kırcaali Belediye Başkan Yardımcıları Bayram Bayram ve Muharrem Muharrem, Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Bursa Temsilcisi Taner Çavuş ile beraber Bursa'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu BRTK, BGF ve BAL-GÖÇ  Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu'nu ziyaret eden heyet, yaklaşan Bulgaristan seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

HÖH Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, 9 Haziran’da yapılacak Bulgaristan Parlamento ve Avrupa Birliği seçimlerinde yurt dışında da oy kullanılabileceğini efade ederek yurt dışında ve Türkiye'de yaşayan Bulgaristan vatandaşlarına seslendi ve HÖH'e destek vermeleri istedi.
Resmi Murad'ın ana mesajı şu şekilde oldu, "Bu seçimdeki hedefimiz milletvekili sayımızı artırarak, parlamentoda iktidara katılmak, Bulgaristan'daki siyasi krizi aşarak, hükümet kurup bu hükümette ortak olmaktır.”

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Etimiz, tırnağımız olan Bulgaristan Türklerinin tek temsilcisi olarak nitelendirdiğimiz Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi’nin çok değerli temsilcilerini ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Asimilasyon sırasında bulunduğumuz topraklardan kopartılarak göçe zorlanmış ve parçalanarak yaşamaya mecbur bırakılmış bir toplum olarak bu seçim gerek Bulgaristan'da ve gerekse Türkiye'de yaşayan kardeşlerimizin geleceği açısından çok büyük önem taşıyor. Bu yüzden her zaman bölünmeden, birlik ve beraberlik içerisinde ortak hareket ederek sorunlarımızın daha kolay çözümlenebilmesi için gerek yerel yönetimlerde ve gerekse komşumuz, dostumuz, ortak çıkarlarımız olan Bulgaristan Parlamentosu’nda söz sahibi olabilecek bir şekilde temsil edilmemiz gerekmektedir. Hak ve Özgürlükler Hareketi partimizde son zamanlarda bizlerin yanı sıra çok daha geniş kitleleri temsil edebilme amacıyla bazı önemli adımlar atıldığını da memnuniyetle gözlemlemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Resmi Murat önderliğindeki Kırcaali heyeti Bursa ziyaretinde, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey,


Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemirve Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç'ı makamlarında ziyaret ederek hayırlı olsun ve başarı dileklerini ilettiler.

YORUM BIRAKIN