Balkan Göçmenleri Platformu | BGP

"Düşenin Dostu Olmadı”

Pazar günü Borsaspor Olağanüstü Genel Kurulu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu'nda gerçekleşti. Son haftada Hayri Yazıcı’nın da aday olacağı yönünde beklentierin ardından ,Mesut Mestan'ın tek aday olarak girdiği genel kurulda Bursaspor başkanı seçildi.
Ailemizden  7 kişinin üyesi olduğumuz kentimizin tek takımı , Federasyon Kupasını Bursa’lılarla tanıştıran , Şampiyonluğu Bursalılara tatdıran yeşil-beyazlı kulübümüzün sadece 1079 üyesinin katıldığı kongrede , gözler iyi günlerdeki adayları aradı.
Mevcut başkan ve yöneticilerinin de katılmadığı kongreye ne belediyelerimizin  başkanları ,ne milletvekilleri , ne siyasi parti temsilcileri ,ne sanayi odası başkanı , ne sözde “Kentimizin Dinamikleri” , ne de iyi günlerde “Bursaspor Sevdalısı” olarak boy gösterenler ortada yoktu. Adeta “Düşenin Dostu Olmaz” ata sözü gibi  “Düşenin Dostu Olmadı”.
Burada 1079  üyeyi ve Bursaspor'a başkan adayı olan Mesut Mestanı ve yönetimini kutlamak lazım , zor günlerde kentimizin takımı sahiplenildi.
Kongrede söz alarak konuşan üyelerin ortak eleştirileri kulübün başkanı ve divan kurulu hakkında oldu. Diğer başka bir eleştiri konusu da Bursaspor’a siyaset bulaştırılması ve stadın bir türlü bitirilememesi oldu. Gerçekten stadın bitirilmesi yılan hikayesine döndü , stadın çevresi rezalet , seyircilerin maçlara gelip gitmesi tam bir eziyet.  Mesut Mestan ve ekibinin işi zor , lakin Bursada yaşayan herkesin bu süreçde sorumluluk alması lazım. Bu zorlu günlerin ardından takımımızın yeniden süper lige çıkması için hepimize maddi ve manevi katkı koymak düşüyor.
Mesut Mestan ve ekibini kutluyor ve başarılar diliyorum.
Durhan GÜLER

 
 

YORUM BIRAKIN